O Unihouse

Czy budownictwo modułowe może wspomóc polską mieszkaniówkę? Zapraszamy do lektury wywiadu z Prezesem Unihouse, Marcinem Gołębiewskim, który opowiedział czym wyróżniają sie moduły oraz wpływie pandemi i wojny na zaintersowanie budownictwem modułowym. 

"Chcemy upowszechniać budownictwo drewniane w Polsce, ale wiemy, że nie stanie się to z dnia na dzień. Każdą zakończoną sukcesem inwestycją na rynku zagranicznym pokazujemy, że drewniane moduły nie tylko zapewniają wysoki komfort mieszkania, ale również są w stanie, przynajmniej częściowo, rozwiązać problemy trapiące polski rynek mieszkaniowy poprzez szybki czas realizacji. Technologia modułowa może również, jak pokazuje przykład Szwecji, stać się podstawą publicznych programów budowlanych. Obecnie posiadamy wszystkie niezbędne materiały i technologie do realizacji większej ilości inwestycji w Polsce." - wypowiadał się Mracin Gołębiewski.

Link do artykułu -> rp.pl

Budownictwo modułowe jest coraz bardziej popularne, a jego zalety doceniają także inwestorzy z obszaru turystyki. Zapraszamy do lektury wywiadu z Prezesem Unihouse, Marcinem Gołębiewskim, który prezentuje wartości wynikające z możliwości zastosowania technologii szkieletowej-drewnianej w sektorze hotelowym, a także perspektywę zmian zachodzących w branży budowlanej. 

"Obecnie wszystkie firmy muszą liczyć się z tym, że coraz młodsi i bardziej świadomi klienci będą wymagać większego bezpieczeństwa, wszelkich wygód, kompleksowości, ale przede wszystkim pozytywnego wpływu na środowisko. Będzie się to przejawiać nie tylko w doborze lokalizacji, ale również w ocenach stosowanych technologii i materiałów. Rosnąca świadomość ekologiczna już sprawia, że chętniej wybierane są firmy korzystające z niskoemisyjnych i odnawialnych technologii. " - powiedział Marcin Gołębiewski

Link do zapoznania się z artykułem -> bizneshotel.pl

Kolejna umowa Unihouse SA na rynku norweskim. Został podpisany kontrakt o wartości  ok. 57,6 mln NOK netto, czyli ok. 26,0 mln PLN netto.

Dla Øvre Eikervei 126 AS nasza spółka tworząca budynki w technologii modułowej, zrealizuje I etapu inwestycji pn. „Solfast Park” w miejscowości Drammen w Norwegii. Będą to dwa budynki mieszkalne wielorodzinne oraz cztery jednostki szeregowe – w sumie znajdzie się tam 41 mieszkań. 

Inwestycja realizowana w naszej technologi, będzie zlokalizowana nad brzegiem rzeki. Wygląd budynków został zainspirowany naturą, tak aby jak najbardziej harmonizowały i dostoswoały się do zielonego otoczenia.

Realizacja prac projektowych rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w IV kwartale 2022 roku.

20 grudnia 2021 r. Unibep SA podpisała umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Skattegården” w miejscowości Linköping w Szwecji. To pierwszy kontrakt w ramach programu „Allmänyttans Kombohus” – programu budowy dla szwedzkich spółek gminnych standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej.

Zamawiającym jest spółka gminna AB Stångåstaden z w Linköping w Szwecji. Projekt będzie realizować Unihouse SA. Nasza spółka dla inwestora zbuduje budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 46 lokali mieszkalnych. Nasze wynagrodzenie wynosi ok. 60,0 mln SEK netto (ok. 27 mln z PLN).

Realizacja prac projektowych rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II kwartale 2022 roku, zaś zakończenie inwestycji w II kwartale 2023 roku, pod warunkiem, że prace budowlane rozpoczną się po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na budowę, co powinno nastąpić nie później niż w II kwartale 2022 r.

Kolejna umowa Unihouse SA na rynku niemieckim. Dla konsorcjum ARGE Kernen Beinsteiner Straße, składającego się z firm AH Aktiv-Haus GmbH z siedzibą w Stuttgarcie oraz WOLFF & MÜLLER Hoch und Industrie-bau GmbH & Co. KG Zweigniederlassung Modulares Wohnen z siedzibą w Stuttgarcie,  podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i realizację w technologii modułowej trzech budynków, w których znajdą się 24 lokale mieszkalne. Wartość umowy to ok. 15,4 mln zł. 

18 sierpnia 2021 r. w Fabryce Domów Modułowych Unihouse SA w Bielsku Podlaskim miała miejsce oficjalna prezentacja dzieła prof. Leona Tarasewicza, które będzie prezentowane w Pawilonie Polskim w czasie Expo 2020 w Dubaju. W specjalnym spotkaniu wzięli udział, prócz Leona Tarasewicza, Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Marta Zielińska, Koordynator ds. Programu Promocji Regionalnej oraz współpracy z uczelniami w Zespole Expo Dubai 2020 oraz Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA. W konferencji wzięli udział dziennikarze kilkunastu redakcji.

bim

unia europejska