O Unihouse

20 grudnia 2021 r. Unibep SA podpisała umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Skattegården” w miejscowości Linköping w Szwecji. To pierwszy kontrakt w ramach programu „Allmänyttans Kombohus” – programu budowy dla szwedzkich spółek gminnych standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej.

Zamawiającym jest spółka gminna AB Stångåstaden z w Linköping w Szwecji. Projekt będzie realizować Unihouse SA. Nasza spółka dla inwestora zbuduje budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 46 lokali mieszkalnych. Nasze wynagrodzenie wynosi ok. 60,0 mln SEK netto (ok. 27 mln z PLN).

Realizacja prac projektowych rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II kwartale 2022 roku, zaś zakończenie inwestycji w II kwartale 2023 roku, pod warunkiem, że prace budowlane rozpoczną się po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na budowę, co powinno nastąpić nie później niż w II kwartale 2022 r.

Kolejna umowa Unihouse SA na rynku niemieckim. Dla konsorcjum ARGE Kernen Beinsteiner Straße, składającego się z firm AH Aktiv-Haus GmbH z siedzibą w Stuttgarcie oraz WOLFF & MÜLLER Hoch und Industrie-bau GmbH & Co. KG Zweigniederlassung Modulares Wohnen z siedzibą w Stuttgarcie,  podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i realizację w technologii modułowej trzech budynków, w których znajdą się 24 lokale mieszkalne. Wartość umowy to ok. 15,4 mln zł. 

18 sierpnia 2021 r. w Fabryce Domów Modułowych Unihouse SA w Bielsku Podlaskim miała miejsce oficjalna prezentacja dzieła prof. Leona Tarasewicza, które będzie prezentowane w Pawilonie Polskim w czasie Expo 2020 w Dubaju. W specjalnym spotkaniu wzięli udział, prócz Leona Tarasewicza, Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Marta Zielińska, Koordynator ds. Programu Promocji Regionalnej oraz współpracy z uczelniami w Zespole Expo Dubai 2020 oraz Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA. W konferencji wzięli udział dziennikarze kilkunastu redakcji.

Zarząd UNIBEP S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 2 lipca 2021 r. spółka zależna od Emitenta, UNIHOUSE S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim, uzyskała informację o podpisaniu z dniem 29 czerwca 2021 r. przez Torgata 2 Sarpsborg AS z siedzibą w Jessheim w Norwegii (Zamawiający) umowy na realizację w technologii modułowej inwestycji pod nazwą „Torggata 4” w Sarpsborg w Norwegii (Umowa).

bim

unia europejska