Jedną z najważniejszych zalet budownictwa modułowego jest szybkość budowy – od projektu do realizacji mija najwyżej pół roku. W przypadku budownictwa tradycyjnego ten czas wynosi minimum 18 miesięcy. Mimo tego że budynek jest drewniany, nie ma żadnych zagrożeń dotyczących potencjalnych pożarów - szkielet drewniany jest osłonięty niepalnymi materiałami budowlanymi. Budynki zbudowane z modułów drewnianych są „cichsze” niż murowane i jednocześnie bardzo trwałe. Firma z Bielska Podlaskiego na co dzień współpracuje z naukowcami z Politechniki Białostockiej, którzy badają hałas i szczelność modułów – żadna partia nie wyjedzie z fabryki bez sprawdzenia, czy spełnia wysokie normy dotyczące akustyki i szczelności.

Domy modułowe można stawiać na skarpach, na gruncie skalistym, piaszczystym, podmokłym, a nawet na dachu istniejącego budynku. Posadawia się je na podmurówce opartej na fundamentach słupowych zagłębionych w gruncie. Takie domy można przemieszczać z miejsca na miejsce, a nawet w razie potrzeby demontować i montować ponownie.

Można je także łatwo powiększyć, dokupując kolejne moduły. Mogą przybrać dowolną formę architektoniczną. To – można powiedzieć – takie „duże klocki”, które ustawia się jeden na drugim. Unihouse stawia nawet 8- piętrowe drewniane bloki, które zupełnie nie przypominają drewnianych domów. 

 - Od lat z powodzeniem sprzedajemy swoje moduły w Norwegii. Znakomicie się one tam sprawdzają i to pomimo surowszej niż w Polsce pogody – twierdzi Krzysztof Żebrowski, Dyrektor Sprzedaży Unihouse - Dom drewniany jest synonimem ekologii, kontaktu z naturą, to symbol Norwegii. Zresztą do technologii drewnianej nie trzeba ich mocno przekonywać, bo znają ją i stosują od wielu lat.

 

Zalety technologii modułowej:

 • nowoczesna technologia, wykorzystująca zalety czystych ekologicznie materiałów takich jak drewno, gips, wełna mineralna,
 • bardzo krótki okres realizacji budowy wskutek przeniesienia części procesów technologicznych z placu budowy do hali produkcyjnej, np. realizacja pod klucz hotelu w czasie 3-4 miesięcy (zależnie od założeń projektowych),
 • atrakcyjne projekty z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb Klienta lub budowa według projektu Klienta,
 • atrakcyjna cena dostosowana do jakości,
 • możliwość realizacji w dowolnej lokalizacji,
 • pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe elementów budynku do poziomu odporności ogniowej REI 60,
 • korzystny i przyjazny użytkownikom mikroklimat wnętrza domów i budynków dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów,
 • doskonała izolacja cieplna ścian i dachów (współczynnik przenikania ciepła U< 0,18 W/m2K), małe zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu /budynku/ 40-70 kWh/m2/rok – niskie koszty eksploatacji,
 • izolacyjność akustyczna ścian międzymodułowych 63 dB,
 • bezpieczeństwo współpracy – partner o stabilnej pozycji rynkowej,
 • montaż w dowolnych warunkach atmosferycznych.

 


Ekologia

Szybsze niż tradycjonalne budownictwo.

Od momentu wyprodukowania modułów do czasu oddania budynku do użytku mija ok. pół roku (budynek wielorodzinny na 30 mieszkań). Brak odpadów na placu budowy.

Najbardziej ekologiczna technologia.

Możliwość wykorzystania kolektorów słonecznych, pomp ciepła, wentylacji mechanicznej.

Duże zastosowanie drewna.

Bardzo przyjazny klimat wnętrz.

Oszczędność kosztów użytkowania.

Niskie koszty ogrzewania ze względu na niski współczynnik przenikania ciepła (od 0,23 do 0,14 W/m2K).

Demontowalność obiektów.

Gotowe budynki po jakimś czasie mogą zostać rozmontowane i przeniesione na nową lokalizację.

ekologia