Budownictwo modułowe jest znane i stosowane od wielu lat w Europie. Sprawdza się m.in. na wymagających rynkach skandynawskich. W naszym kraju wciąż zdobywa popularność. UNIHOUSE jest pionierem na polskim rynku w produkcji nowoczesnych budynków modułowych w szkielecie drewnianym. Konstrukcje wytwarzane przez spółkę mają bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzą się idealnie w przypadku realizacji zróżnicowanych inwestycji:

  • Hoteli i moteli
  • Budynków wielorodzinnych
  • Budynków biurowych
  • Akademików, przedszkoli, żłobków
  • Przychodni, domów opieki
  • Pawilonów handlowych

UNIHOUSE SA ze swoim potencjałem produkcyjnym wynoszącym ok. 2000 modułów rocznie, jest jedną z największych firm europejskich w branży budownictwa modułowego. Obecnie  kluczowym rynkiem dla firmy jest Norwegia, jednak budynki wyprodukowane w polskiej Fabryce Domów można spotkać również na terenie Danii, Szwecji i Polski.

Fabryka UNIHOUSE znajduje się w Bielsku Podlaskim. Innowacyjne technologie umożliwiają realizację budynków mających nawet do sześciu kondygnacji. W pełni skomputeryzowane linie produkcyjne pozwalają na precyzyjne odtworzenie projektu, który przesyłany jest za pomocą światłowodów do maszyn konstrukcyjnych. Cały proces powstawania budynku odbywa się w hali, skąd na teren budowy wyjeżdżają gotowe moduły bądź panele. Dzięki temu na miejscu budowy w zaledwie kilkanaście godzin może powstać budynek wielorodzinny. Dodatkowym atutem fabryki jest własny zakład stolarski produkujący na użytek własnych projektów.

UNIHOUSE należy do Grupy UNIBEP, która działa w kilku obszarach budownictwa. Jest generalnym wykonawcą w kraju i za granicą, prowadzi szeroko pojęte budownictwo drogowo-mostowe, poprzez spółkę UNIDEVELOPMENT jest deweloperem na rynkach warszawskim, poznańskim radomskim.

Unibep SA z Bielska Podlaskiego jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce z ponad 70-letnią historią.